'BL Purple Magic' Beaker Bong Ice Rainbow Effect

Kód: 2618151
Novinka
Značka: Black Leaf
1 990 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
22.1.2021

This beaker bong from 'Black Leaf' enchants with its metallic shimmering rainbow effect. The iridescent colour gradient shows shadows of the leaves of our favourite plant and the 'Black Leaf' logo shining through the purple tinted borosilicate glass.

The adapter with diffuser slits and the lift-off bowl for herbs are also made of iridescent blue-lilac which emphasises the magical look. As the bowl has a large passage, we recommend the use of a screen. There is also a kickhole (including a plug) and that kicks the user straight into the land of dreams.

If the cooling by the air swirls and water bubbles created by the diffuser adapter is not enough, simply fill a lot of ice cubes into the spacious ice chamber. With a wall thickness of 7mm and bi-stable grind, the magic ice bong is also very robust. The mouthpiece is comfortably rounded.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Material:   Borosilicate Glass
 
Print:   BL Logo
 
Height:   356mm
 
Diameter:   130/50mm
 
Grind:   SG 19bistable/14 (18,8mm/14,5mm)
 
Wall Thickness:   7mm
 
Perkolator/Diffusor:   no
 
Ice:   yes
 
Kickhole:   yes, with Plug
 
Oil:   no
 
Info:   Diffuser Slit Adapter L 136mm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Německá značka Black Leaf se už přes 20 let specializuje na bongy a drtičky. Bongy mají podle Black Leaf dlouhou historii - používali je už afričtí a asijští šamani, když zjistili, že psychoaktivní efekt můžou posílit zchlazením kouře vodou nebo teplotou okolního vzduchu. Na tuhle tradici chce navázat i Black Leaf, a proto pro vás vymýšlí stále nové vychytávky a modely - v poslední době se také zaměřuje na bongy pro dabbing.

Prohlédni si bongy a kuřácké potřeby z jejich dílny a nebudeš vědět, který si vybrat!

 

Design šablony vytvořil Shoptetak.cz & Tomáš Hlad.