'Black Leaf Hieroglyphs' Beaker Bong Ice Glow

Kód: 5108
1 690 Kč
Skladem (2 ks)
Můžeme doručit do:
9.3.2021
''Smoke' like an Egyptian… And simply use the 'Hieroglyphs' Bong from 'Black Leaf'. Finished. With the robust ice bong with hip hieroglyphs design which glows in the dark real nicely, the smoked herbal mixes are especially tasty.

To make the smokeless scratchy, it has the diffuser adapter for hefty air and water swirls which cool and filter the smoke. The ice chamber offers sufficient space for ice cubes which ensure further cooling.

The herb bowl with big intake hole has a lift-off handle, but there is also a kickhole. It is equipped with a silicone plug in case you want to practise the lift-off method. Or when shaking the bong for cleaning. Extremely stable like an Egyptian pyramid, the beaker bong is made of best borosilicate glass with 7mm and bistable standard grinding in addition!
 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Material: Borosilicate Glass 
Print: Black Leaf Logo 
Design: Hieroglyphs 
Height: 350mm 
Diameter: 125/50mm 
Grind: SG 19bistable/14 (18,8/14,5mm) 
Wall Thickness: 7mm 
Perkolator/Diffusor: no 
Ice: yes 
Kickhole: yes, with Plug 
Oil: no

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Německá značka Black Leaf se už přes 20 let specializuje na bongy a drtičky. Bongy mají podle Black Leaf dlouhou historii - používali je už afričtí a asijští šamani, když zjistili, že psychoaktivní efekt můžou posílit zchlazením kouře vodou nebo teplotou okolního vzduchu. Na tuhle tradici chce navázat i Black Leaf, a proto pro vás vymýšlí stále nové vychytávky a modely - v poslední době se také zaměřuje na bongy pro dabbing.

Prohlédni si bongy a kuřácké potřeby z jejich dílny a nebudeš vědět, který si vybrat!

 

Design šablony vytvořil Shoptetak.cz & Tomáš Hlad.