5 způsobů, jak užívat konopí zdravěji

Konopí se nemusí jenom kouřit. Podívej se na naše tipy, jak si dopřát konopí i jinak než klasicky v jointu nebo fajfce.

Extrakty

Jde o koncentráty vyrobené z konopí. Při výrobě se oddělí rostlinný materiál od koncentrátu a vznikne olejnatá lepkavá směs.

TIP: Mrkni do naší specializované kategorie, kde najdeš vše pro extrakci konopí, a taky do sekce bongy na olej a extrakty, kterými pak ten poklad zkonzumuješ. Vyzkoušej taky legální koncentráty CBD.

Čerstvé konopí

Čerstvé samičí a samčí listy konopí. Obvykle se nedostavuje psychoaktivní efekt, ale zůstávají blahodárné účinky, jakými se chlubí CBD. Doporučuje se čerstvé konopí přidávat do salátů nebo smoothie směsí – prý to působí preventivně na neuro-degenerativní onemocnění nebo diabetes.

Vaporizace

Je zahřívání konopí na takovou teplotu, při které ještě nehoří, ale už se uvolňují účinné látky. Měla by být proto zdravější než kouření, a především jemnější, co se týče chuti a náporu na plíce. Obvykle se taky nedostavují panické stavy, se kterými se často potýkali začátečníci po vykouření prvního jointu. Jednou z výhod je fakt, že páry z vaporizace tolik „nesmrdí“ jako klasické kouření.

Pokrmy

Konzumace konopí v jídle je určitě nejlepší pro tvoje plíce, ovšem pozor na dávkování. Takové konopné brownie může působit intenzivně až 6 hodin. Přidávání konopí do jídla si nemohou vynachválit lidé trpící bolestmi nebo nespavostí. 

Masti

Jsou balzámem pro tvoji pokožku a další lokální použití. Určitě tě neomámí, naopak pomůžou od ekzémů, vyrážek a jiných dermatitid. Působí dobře i na klouby a proti zánětům, takže na bolavé koleno je konopná mast jako stvořená.

A jaký je tvůj nejoblíbenější způsob konzumace konopí?

Design šablony vytvořil Shoptetak.cz & Tomáš Hlad.