Ahoj, chceme tě ujistit, že se můžeš hodit do klidu. Objednávky přijímáme a doručení domů nebo vyzvednutí na výdejně místo funguje nadále. Buďte zdrávi vy i vaši blízcí a Dělejte si radost!

Weed The People: Chytrý dokumentární pohled na lékařskou marihuanu

Lékařská marihuana má potenciál zachraňovat životy, ale stávající právní předpisy zakazují milionům Američanů využít výhody konopí pro léčbu rakoviny. „Weed The People“, dokumentární pohled od režisérů Ricki Lake a Abby Epstein, mimo politiku a propagandu odhalí statečné příběhy obyčejných rodin, které zkoumají výhody lékařské marihuany, aby zachránily životy svých blízkých. 

Léčba marihuanou je tu už 5000 let

Lidé marihuanu v medicíně používají už 5 000 let. Látka THC byla vždycky známá pro svoje psychoaktivní účinky. Ale pak výzkumy ukázaly, že v této rostlině je mnoho dalších kanabinoidů, které mají stejné, ne-li významnější léčebné účinky.

V roce 1988 vědci objevili, že lidé mají v mozku receptory na kanabinoidy. Většina lidí zná dopamin, serotonin, noradrenalin... klasické neurotransmitery. Tyto neurotransmitery jsou chemikálie, které umožňují neuronům vzájemně komunikovat. Když neuron „A“ mluví s neuronem „B“, posílá chemického poslíčka přes synapsi a ta reaguje na receptory neuronu „B“ než se změní v elektřinu. Vědci zjistili, že část tohoto systému je řízena právě kanabinoidy. Jsou to molekuly, které jsou navázány na tyto specifické receptory. Zdá se, že mají roli v zajišťování celého komunikačního procesu.  

 

Tyto receptory tam nejsou kvůli marihuaně, právě naopak - části rostliny zvané kanabinoidy mohou tento vrozený "kanabinoidní" systém ovlivňovat. Takže, když kanabinoidy požijete externě, kouřením, vaporizaci, jídlem nebo farmaceuticky, pohráváte si s tímto systémem a upravujete způsob, jakým tyto nervy komunikují.

Co říkají vědci a lékaři

„Často se svým pacienty vtipkuji, že to není kouzelný prášek od víly, není to vodoo. Jde o chemické látky v rostlině, které interagují s buňkami v našem mozku a v našem těle a vytváří určité reakce. Je to stejné jako u jiných léků. Ale tohle pochází z rostliny.“

24 let byla pediatričkou na pohotovosti a dnes se věnuje terapii konopím
Bonni Goldstein, MD
Pediatric Cannabis Physician 

„Jak je možné, že morfin byl izolován z opia už před 150 lety, že kokain izolovali z listů koky před 100 lety, ale aktivní látky v konopí ještě nikdy nebyly izolovány v čisté formě? Její struktura byla neznámá, takže nebylo možné provést žádný biologický výzkum. Izrael je velmi liberální, co se týká vědy, a zatímco v Státech je velmi obtížné pracovat s konopím, tady nemáme vůbec žádné problémy.“

V 60. letech izoloval kanabinoid THC
Raphael Mechoulam, PhD 
Professor of Medicial Chemistry
Hebrew University of Jerusalem
  

 

Zcheckni na NETFLIXU.>

 Zdroj:

WEED THE PEOPLE
2018, Dokument
Netflix 

 

 

 

 

Design šablony vytvořil Shoptetak.cz & Tomáš Hlad.